poniedziałek, 29 luty 2016 19:23

Wsparcie

Ważną rolę w opiece hospicyjnej pełni zespół medyczny: lekarze, pielęgniarki, rehabilitanci, opiekunowie medyczni. Dzięki ich zaangażowaniu polskie hospicja znajdują się w europejskiej czołówce.
Jednak coraz więcej osób przekonuje się, jak ważne są pozamedyczne aspekty opieki hospicyjnej , tj. opieka duszpasterska oraz psychologiczna. Do nich dołączyć należy terapeutów zajęciowych, muzykoterapeutów, a także pracownika socjalnego świadczącego pomoc i pracę socjalną.

 

Praca socjalna to działalność polegająca na pomocy jednostkom, grupom w odbudowywaniu ich zdolności społecznego funkcjonowania. Obejmuje bezpośrednią pracę z ludźmi potrzebującymi poprzez działania instytucjonalne i administracyjne. Podstawowym jej celem jest niesienie pomocy i wsparcia ludziom potrzebującym, znajdującym się w trudnych sytuacjach materialnych.

Dopomóz mi, Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sadziła według zewnętrznych pozorów, ale upatrywała to, co piękne w duszach bliżnich i przychodziła im z pomocą.

św.Faustyna

Ma za zadanie pomoc w poprawie warunków życia, co znacząco wpływa na złagodzenie towarzyszącego im bólu i cierpienia. Nasza praca socjalna opiera się na:

 • opiece - czyli pomocy tam, gdzie podopieczny i jego rodzina nie są w stanie sami poradzić sobie w obliczu nieszczęścia, zdarzeń losowych, choroby itp.;
 • analizowaniu i ocenianiu sytuacji - udzielaniu informacji, porad, wskazówek dla osób znajdującej się w trudnej sytuacji życiowej;
 • wspieraniu i ułatwianiu uzyskania pomocy ze strony powołanych do tego instytucji;
 • wydawaniu, kompletowaniu niezbędnych wniosków potrzebnych do uzyskania świadczeń z pomocy społecznej.

W Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu wszystkie formy świadczonej opieki paliatywnej mają szczególny charakter i są dostosowane do potrzeb medycznych, duchowych i społecznych pacjentów.
Pracownicy tutejszego Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II to przede wszystkim ludzie dobrego serca i profesjonaliści.

W celu otrzymania pomocy w naszym hospicjum należy:


1. Wypełnić skierowanie do Hospicjum. (do pobrania u lekarza rodzinnego, lekarza prowadzącego w oddziale)
2. Do skierowania dołączyć dokumentację medyczną , potwierdzającą chorobę nowotworową
3. Złożyć skierowanie do weryfikacji przez lekarza Hospicjum im. Św. Jana Pawła II
4. Udokumentować tożsamość pacjenta wraz z ubezpieczeniem.


Pacjenci do Hospicjum im. Św. Jana Pawła II przyjmowani są w kolejności zgłoszenia. Przyjęcie pacjenta do ośrodka uzależnione jest od wolnego miejsca w placówce.

Ostatnio zmieniany wtorek, 02 październik 2018 12:37

Wesprzyj dzieło

Ogłoszenia

luty 24, 2018

Twoje 1 % dla Hospicjum

Liczy się każda złotówka. Jeśli chcesz i możesz, nich to będzie także Twoja złotówka.

Nr konta: 11 9096 0004 2001 0013 6611 0001

KRS:  0000065901 (przekaż 1% podatku)

Opiekun duchowy wraz z współpracownikami.
ks.Franciszek Rząsa

luty 22, 2017

Apel o jałmużnę wielkopostną

Zbliża się okres Wielkiego Postu, w którym, jak pisze Papież Franciszek w Orędziu Wielkopostnym, chrześcijanie wezwani są do nawrócenia, aby wzrastali w przyjaźni z Bogiem. Ojciec św. Franciszek nawiązując do przypowieści o bogaczu i Łazarzu wskazał na postać bogacza, który pogrążony w egoizmie nie widział głodnego biedaka. Łazarz, to człowiek ubogi, jest w stanie rozpaczliwym i nie ma siły, żeby się podnieść.

listopad 10, 2016

Kompletujemy wyposażenie hospicjum

Dom Świętego Jana Pawła II, którego rozbudowę podjęliśmy  w Roku Miłosierdzia, będzie uroczyście poświęcony przez abp.Adama Szala z Przemyśla 14 grudnia 2016 roku. Część budynku z przeznaczeniem na hospicjum jest już ukończona. Obecnie zabiegamy o wyposażenie wewnętrzne . Łączy się to z dużymi kosztami. Uruchomienie hospicjum uzależnione jest od tegoż wyposażenia. Bardzo prosimy o każdą pomoc finansową z przeznaczeniem na wyposażenie.

Opiekun duchowy wraz z współpracownikami.
ks.Franciszek Rząsa

Nr konta: 11 9096 0004 2001 0013 6611 0001

KRS:  0000065901 (przekaż 1% podatku)

październik 13, 2016

Zapraszamy na spotkania

Dzięki Bożej pomocy i ludzkiej życzliwości powoli zbliżamy się do ukończenia pomieszczeń w Domu Ulgi w Cierpieniu św. Jana Pawła II w Jarosławiu przy ul. Sanowej 11, w których chcemy otworzyć Hospicjum dla chorych na nowotwory. Równocześnie zabiegam o to, by przygotować grono wolontariuszy, którzy będą towarzyszyć bezinteresownie chorym. Dlatego rozpoczniemy specjalistyczne przygotowanie wolontariuszy do posługi chorym.

 • Kontakt

  Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II "WZRASTANIE" - 
  oddział w Jarosławiu - Przystań Matki Bożej Jasnogórskiej
  37-500 Jarosław ul. Sanowa 11
  tel. +48 16 621 44 76 (Schronisko),
  tel. +48 16 622-33-55 (ZPO "KOLGMED" i Hospicjum)
  kontakt@przystanmaryi.pl, www. przystanmaryi.pl
  Zarząd Oddziału w Jarosławiu
  nr konta: 11 9096 0004 2001 0013 6611 0001
  (Kod SWIFT: POLUPLPR PL)

 • Duszpasterz

  ks. Franciszek Rząsa  tel: 692-987-674  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Back To Top