środa, 14 grudzień 2016 17:37

Poświęcenie Domu Ulgi w Cierpieniu

14 grudnia 2016 r. "Przystań Matki Bożej Jasnogórskiej" odwiedził ks. arcybiskup Adam Szal, metropolita przemyski. O godz. 15, wraz z księżmi Dekanatu jarosławskiego, koncelebrował w kaplicy ośrodka Mszę Św., w której udział wzięli chorzy, mieszkańcy schroniska dla bezdomnych oraz pracownicy ośrodka. W tym dniu, jak w każdą środę miesiąca spotkali się na Eucharystii i wspólnej modlitwie wolontariusze i osoby chętne nieść pomoc ludziom chorym i osamotnionym. Mała świątynia, jaką jest tutejsza kaplica, nie mogła pomieścić wszystkich zebranych. Stłoczeni wierni stali w przedsionku i na schodach budynku.

Potem ks. arcybiskup pobłogosławił pomieszczenia Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II, przeznaczone na hospicjum oraz spotkał się z wolontariuszami Ruchu Hospicyjnego "Wzrastanie ze św. Janem Pawłem II".

Po akcie poświęcenia hospicjum, ksiądz Franciszek Rząsa, duszpasterz i założyciel Ruchu „Wzrastanie”, wręczył wolontariuszom legitymacje członkowskie, przypominające o ich misji i zadaniach. Mottem i hasłem do pracy w Ruchu „Wzrastanie” jest cytat z wypowiedzi św. Jana Pawła II: „Wzrastać to być człowiekiem dla innych”.

Ostatnio zmieniany sobota, 17 grudzień 2016 15:46

Wesprzyj dzieło

  • Kontakt

    Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II "WZRASTANIE" -  Przystań Matki Bożej Jasnogórskiej 37-500 Jarosław ul. Sanowa 11 tel. +48 16 621 44 76

  • Duszpasterz

    ks. Franciszek Rząsa  tel: 692-987-674  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Back To Top