Aktualności

Aktualności (2)

środa, 18 wrzesień 2019 12:54

Jubileusz X-lecia NZOZ "KOLGmed"

Napisane przez

W dniu 28 września 2019r. o godz. 10:00 w Jarosławiu przy ul. Sanowej 11 będziemy dziękować Bogu za Jubileusz 10 – lecia działalności NZOZ ,, KOLGMED”.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się we wspólne świętowanie oraz modlitwę w intencji jak najlepszej służby chorym i cierpiącym w naszym Domu Ulgi w Cierpieniu im. św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

 

 

PROGRAM UROCZYSTOŚCI JUBILEUSZOWYCH

 

godz. 10.00 Msza Święta dziękczynna za 10 lat działalności NZOZ "KOLGMED" pod przewodnictwem Ks. Prałata Andrzeja Surowca Archiprezbitera Jarosławskiego (Kaplica Domu Ulgi w Cierpieniu Jarosław) Poświęcenie Auli

godz. 11.00 Przerwa kawowa                                                                                                                

godz. 11.30 Słowo wstępne ks. dr Franciszek Rząsa

godz. 11.45 Historia działalności NZOZ "KOLGMED"
- mgr inż. Marian Żołyniak, dr n. o zdr. Barbara Stawarz, mgr Justyna Balicka

godz. 12.30 Współczesne wyzwania Polityki Społecznej

ks. prof. Andrzej Rogalski, PWSTE w Jarosławiu

godz. 13.00 Opieka hospicyjna w służbie człowiekowi
dr n. o zdr. Małgorzata Dziechciaż, PWSTE w Jarosławiu

godz. 13.20   Dyskusja

poniedziałek, 08 lipiec 2019 14:31

Pielgrzymka pracowników i wolontariuszy ZOP KOLGmed

Napisane przez

W miesiącu czerwcu ksiądz Franciszek Rząsa zorganizował dla wolontariuszy i pielęgniarek Zakładu Opiekuńczo – Pięlęgnacyjnego KOLGmed wycieczko-pielgrzymkę. Pierwszym etapem był Leżajsk. Nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej. Modliliśmy się indywidualnie przed cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia oraz zwiedzaliśmy Bazylikę. Następnie odbyliśmy rozważania Różańcowe przy kapliczkach na dróżkach Matki Bożej w pobliskim lesie klasztornym.


 

lezajsk

Następnym miejscem naszego pielgrzymowania było najmłodsze podkarpackie Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Królowej w Dąbrówkach k/Łańcuta. Proboszcz tamtejszej parafii, Kustosz Sanktuarium, Ksiądz Czesław Prucnal wprowadził nas w historię kościoła. Opowiedział również historię cudownego obrazu słynącego łaskami. Następnie ksiądz Franciszek odprawił Mszę Świętą
a potem udaliśmy się na dróżki różańcowe przy kościele. Mogliśmy dotknąć kamienia z ziemi świętej umieszczonego przy Kaplicy Ukrzyżowania.

kosciol daabrowki

Następnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Polaków ratujących Żydów w Markowej. Przewodnik przybliżył nam historię Rodzin Polskich. można było tam obejrzeć bardzo dużo zdjęć i szereg pamiątek. Zachował się też fragment pokoju w którym zamieszkiwała rodzina Ulmów. Można było poczuć ogrom tragedii i poświęcenia Rodzin Polskich i ciężaru postawy w ratowaniu zagrożonych Żydów.

W Lipniku w Domu Formacyjnym Świętego Jana Pawła II należącego do Fundacji „WZRASTANIE” skorzystaliśmy z odpoczynku w pobliskim, pięknym parku. Po wspólnym obiedzie przeżyliśmy chwilę rekreacji wypełnionej refleksją i śpiewem z pomocą Księdza Michała tam mieszkającego.

lipnik3

Jadąc śladem naszej Fundacji WZRASTANIE odwiedziliśmy Dom dla dzieci w Łopuszce Małej. Jest on usytuowany w zabytkowym dworze. Poniżej jest staw, w którego centrum znajduje się wysepka na której jest figura Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy następny ośrodek Fundacji – Centrum Pomocy Niepełnosprawnym im. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Znajduje się tam duży obiekt św. Ojca Pio w którym odbywają się warsztaty dla niepełnosprawnych (dla 50 osób), oddzielny budynek, gdzie znajduje się Dom dla dzieci (12 osób). Zobaczyliśmy także zniszczony zabytkowy obiekt – dawną własność Lubomirskich, którego remontu podjęła się Fundacja „WZRASTANIE”. Będzie to Pomnik na stulecie urodzin Jana Pawła II jako Dom Miłosierdzia dla niepełnosprawnych.

Beztytuu

Po południu pielgrzymko-wycieczka dobiegła końca. Pozostało po niej wiele refleksji nad krótkim życiem człowieka oraz nad jego dobrym i złym losem. Umocniliśmy się, że życie warto wypełnić pomocą i służbą dla potrzebujących. Podejmują się tego na co dzień członkowie Fundacji Pomocy Młodzieży im św. Jana Pawła II „WZRASTANIE” jego sympatycy i ludzie dobrej woli.

Wesprzyj dzieło

 • Kontakt

  Fundacja Pomocy Młodzieży im. Jana Pawła II "WZRASTANIE" - 
  oddział w Jarosławiu - Przystań Matki Bożej Jasnogórskiej
  37-500 Jarosław ul. Sanowa 11
  tel. +48 16 621 44 76 (Schronisko),
  tel. +48 16 622-33-55 (ZPO "KOLGMED" i Hospicjum)
  kontakt@przystanmaryi.pl, www. przystanmaryi.pl
  Zarząd Oddziału w Jarosławiu
  nr konta: 11 9096 0004 2001 0013 6611 0001
  (Kod SWIFT: POLUPLPR PL)

 • Duszpasterz

  ks. Franciszek Rząsa  tel: 692-987-674  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Back To Top